Dzień 35 – Atrakcje w Trondheim

Przejechanych km: 6950

W Trondheim chcieliśmy zobaczyć Katedrę Nidaros, Bramę Szczęścia oraz skocznię narciarską. Zatrzymaliśmy zaraz za miastem Stjordal. Od tej miejscowości droga E6, którą jechaliśmy od dalekiej północy, zmieniła się odcinkami w ekspresówkę. Bliżej Trondheim zaczęły się już opłaty drogowe.

Do miasta wjechaliśmy i zaczęły się standardowe poszukiwania darmowego parkingu. Przejechaliśmy obok Katedry Nidaros i kilka minut później zatrzymaliśmy Ogórka. Ruszyliśmy w kierunku centrum miasta. Katedra charakteryzowała się licznymi wyrzeźbionymi postaciami apostołów i świętych. Obok można tam było postrzelać z łuku. Mieliśmy szczęście, ponieważ punkt czynny jest do 13, a my pojawiliśmy się pięć minut przed zamknięciem. Otrzymaliśmy niezbędne wskazówki jak poprawnie trzymać łuk i naciągnęliśmy nasze cięciwy. Była to bardzo fajna, darmowa atrakcja.

Zgarnęliśmy mapę Trondheim i udaliśmy się w kierunku Bramy Szczęścia. Znajduje się ona na moście, z którego mieliśmy bardzo ładny widok na rzekę Nidelvę. Zeszliśmy z mostu i naszym oczom ukazał się bardzo ciekawy wyciąg. Był on przystosowany dla rowerów! Oglądaliśmy jak ludzie korzystają z tego wyciągu. Wielu z próbujących nie mogło utrzymać równowagi i po kilku metrach odpadali z “kolejki”. Wyczytaliśmy, że jest to jedyny taki wycia na świecie.

Wróciliśmy do Ogórka i pojechaliśmy na skocznię narciarską. Na teren można bezpłatnie wejść  i zobaczyć dwa znajdujące się tam obiekty. My udaliśmy się tylko na większą skocznię. Belka na samej górze była zrobiona z grubej rury i na początku nie wydawała nam się za bezpieczną. Ewentualne osunięcie spowodowałoby, że  ciężko byłoby się zatrzymać. Dodatkowo będąc na samej górze podziwialiśmy panoramę miasta. Po wyjeździe z miasta kierowaliśmy się w stronę Drogi Atlantyckiej. Wyczytaliśmy, że jest to najpiękniejsza trasa na świecie, a po drodze zahaczyliśmy jeszcze o wodospad.

Skocznia w Trondheim

Skocznia w Trondheim

IMG_20150819_133854

Piękny widok na rzekę Nidelvę

Brama Szczęścia

Brama Szczęścia

Katedra Nidaros

Katedra Nidaros

Uliczki Trondheim

Uliczki Trondheim

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.