Dzień 31 – Długa podróż w stronę Lofotów

Taki tam widok ze śniadanka

Taki tam widok ze śniadanka

Przejechanych km: 5300

Ciężko było opisać pomoc jaką otrzymaliśmy od Polaków w Skarsvagu. Ostatniego posta publikowaliśmy u Pani Jolanty. Po wyjeździe pojechaliśmy jeszcze raz podziękować Panom Januszowi, Wiesławowi i Adamowi. Na pewno zapamiętamy tą wioskę do końca życia. Po pożegnaniu ruszyliśmy w dalszą podróż. Kolejnym punktem były Lofoty.

Nasza podróż mogła zakończyć się już sto kilometrów od wyjazdu. Na drogę wybiegł nam renifer. Adrian w ostatniej chwili ominął zwierzę. Koło drugiej dojechaliśmy do miejscowości Alta. Fin Mikko pokazał nam na zdjęciach kanion, który znajdował się niedaleko tej miejscowości. Niestety dojechaliśmy tylko na parking, z którego musieliśmy iść jeszcze kilka kilometrów. Odpuściliśmy i pojechaliśmy do muzeum w Alcie. Znajdują się tam malowidła skalne wyrzeźbione ponad 6 tysięcy lat temu. Bilet wstępu kosztował 100 koron, a że zwiedzaliśmy miejsce o 4 nad ranem to żadna kasa nie była czynna. Rysunki bardzo prosto opisywały życie ówczesnego człowieka.

Wyjechaliśmy za Altę i poszliśmy spać. Po kilkugodzinnej drzemce ruszyliśmy w dalszą podróż. Kierowaliśmy się na Narvik. Podczas jazdy na drogę wyskakiwały nam już nie renifery, a puszyste owieczki. Do Narviku dojechaliśmy późnym wieczorem. Zaczęliśmy szukać tablicy upamiętniającej marynarzy z ORP Grom. Znajduje się ona poza miastem. Nadłożyliśmy kilometrów, by zobaczyć to miasto, gdyż planowaliśmy wrócić promem z Lofotów omijając tą miejscowość.

Przejechaliśmy cały Narvik i ruszyliśmy w kierunku miejscowości A, a to miasto znajduje się na końcu archipelagu

Tablica w Narviku

Tablica w Narviku

Malowidła skalne w Alcie

Malowidła skalne w Alcie

Adi na Titanicu

Adi na Titanicu

Domy w Norwegii z trawą na dachu

Domy w Norwegii z trawą na dachu

Narvik nocą

Narvik nocą

Więcej zdjęć w GALERII

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.